Слингът – мода или необходимост?
Бебетата ще се измъчват и ще плачат до тогава, докато мама не ги приеме отново в обятията си без това да бъде бреме за нея.
Така човешкият опит е достигнал до идеята за слинга като начин да отглеждаме децата си по начинът, който повелява природата ни. Бебето има нужда да бъде близо до мама – само така то е спокойно. Майката има нужда да бъде близо до бебето – само така и тя е спокойна. Майката обаче има нужда и от много други неща – да излиза сред хора, да работи, да се забавлява. Много от тези нейни нужди няма как да бъдат удовлетворени, ако е с бебе на ръце. Болшинството човешки дейности изискват ръцете ни да са свободни и да можем свободно да се придвижваме. Как може да стане това, ако в ръцете си носим бебе или ако бутаме количка, която не може да минава през подлези, надлези, неравности и т.н. С бебе на ръце, ръцете ни са заети. С количка пък нямаме свободата на придвижване – можем да се движим само по широки асфалтирани пътеки, но не и свободно из градската джунгла или на излети сред природата. За това нуждата е накарала човекът да измисли това приспособление, което ще му даде свободни ръце и свобода на придвижването, докато носи бебето близо до себе си. Не е нужно да избираме личен живот или живот близо до бебето. Векове наред жените са живеели живота си докато са били близо до бебето си, като са носели бебето със себе си навсякъде, където отиват, при това с две свободни ръце.
Медицински едоказано, че в слинга бебето се намира в най-здравословна позиция на тялото – в същата поза, в която от хилядолетия майки са носели бебетата си. В същата поза, в която и ние днес носим децата си, когато ги държим на ръце – без никой да ни е учил – някак инстинктивно майка и бебе знаят в каква позиция да бъдат един до друг. Също медицински доказано е, че няма средство за носене на бебе освен слинга, с всичките му разновидности, което да наподобява тази здравословна поза, в която носим бебето си, когато го държим на ръце.